ZEMŘEL JIŘÍ ŠIMICE (22. 6. 1959 – 23. 10. 2022)

Zemřel Jiří Šimice

Podnikatel, ekonom, pedagog, trenér a činovník ­– to vše byl Jiří Šimice, jenž zemřel v neděli v 63 letech.

Jiří Šimice se narodil 22. června 1959. Vystudoval speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V osmdesátých letech se věnoval zdravotně postiženým dětem, zpočátku jako učitel na internátní základní škole pro děti se zbytky zraku, později jako pracovník střediska vzdělávání Pražské tělovýchovné unie. Zároveň ovšem působil i jako trenér atletiky a plavání zrakově postižených dětí v pražské Slavii. Za vrchol v tomto směru považoval účast svých svěřenců na paralympiádě v Barceloně 1992, jak uvedl v rozhovoru pro Dukla sport (4/2006).

Právě s Duklou Praha je Šimiceho jméno spojeno nejvíce. Poprvé na ni přišel s kamarádem v roce 1971, zaměřoval se na běh na 400 m a jeho trenérem byl Zdeněk Váňa (později trenér například Tomáše Dvořáka či Romana Šebrleho). Po aktivní sportovní kariéře začal Šimice na Julisce trénovat mládež.  V letech 2005 – 2015 předsedal TJ Dukla Praha a dálepracoval ve funkci ekonoma a místopředsedy oddílu atletiky a v posledních letech působil jako šéftrenér atletů ASC DUKLA.

Významnou oblastí Šimiceho činnosti bylo podnikání. Aktivní znalosti norštiny využil spolu s manželkou, její sestrou a švagrem při založení rodinné firmy Kama na začátku devadesátých let. (Jejich norské vzory na svetrech oblékli čeští olympionici na zimních hrách v Turíně 2006.) Stál také v roce 2010 u vzniku soukromé vysoké školy Archip v Praze, jejímž ředitelem byl až do současnosti.

Zemřel nečekaně 23. října 2022.

TJ Dukla Praha vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a blízkým.

Text: Michal Procházka (ČAS)

  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 24. 10. 2022