Žákovský mistrák v Ostravě 2023

První březnový víkend patřil žactvu, které se bojovalo o mistrovské tituly v Ostravě. Pro mnohé
to byla první zkušenost s většími závody. Tým Dukly Praha reprezentovalo 6 závodníků na
individuálních disciplínách.
Diana Jirková startovala na tratích 300 m a 150 m. Na sobotní třístovce nechala vše, i když to
tentokrát nestačilo na osobní rekord. V neděli si ale náladu spravila, když prolétla tratí 150 m
v osobním rekordu 19,37. V obou zmíněných disciplínách obsadila 14. místo.

foto: ČAS Martin Edlman

Anna Josková se představila na trati 1 500 m. V letošním roce se Anička potýkala s nemocemi a bolestí achillovky. Přesto zaběhla nejlepší letošní výkon 5:16,87, který stačil na 10. pozici.

Na stejné trati závodil také žák Adam Čada. Výkonem 4:47,43 obsadil 13. místo.

Další tratí, kde jsme bojovali o osobní rekordy, bylo 300 m žáků, kde jsme měli rovnou dvojí zastoupení.

Lépe si vedl Jakub Šedivý, který svým výkonem 39,29 zaostal pouze 7 setin za osobním rekordem a obsadil 13. místo. Trocha štěstí se usmála na Theodora Ladina, který byl jakožto náhradník doplněn do startovního pole. Časem 40,70 se zařadil na 23. místo.

Posledním závodníkem, který si připsal dva individuální starty, byl Filip Reischig. Filip se představil na sprinterské rovince, kde si časem 7,62 vyrovnal své osobní maximum a zařadil se na 17.-19. místo. V běhu na 150 m si vytvořil osobní rekord. Kvalitní čas 18,04 v ohromné konkurenci stačil na 13. pozici.

Jako každé mistrovství republiky, tak i to žákovské je zakončeno štafetami. Na distanci 4x 200m jsme měli zastoupení v obou kategoriích.

Žákyně (Johana Sýkorová, Alžběta Rudolfová, Lucia Martinez a Diana Jirková) v konečném součtu obsadily 9.místo z 38 startujících štafet.

Žáci (Tadeáš Rákosník, Theodor Ladin, Filip Reischig a Jakub Šedivý) si doslova vybojovali 7. místo, kdy se po kolizi zaviněné soupeři snažili bojovně dotáhnout na čelo závodu. 7.místo bylo v počátku zklamáním, ale výkon této silné čtveřice je příslibem pro další boje v letní sezóně.

foto: ČAS Martin Edlman
foto: ČAS Martin Edlman

Gratulujeme závodníkům při jejich začátcích na mistrovských šampionátech a děkujeme trenérům za práci, kterou s mladými atlety odvádějí.

DUKLA PRAHA 2023

Autor: Kateřina Starková

foto: ČAS Martin Edlman

  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 12. 3. 2023