Týden nabité atletiky (Hodboď, Müller, Veleba, Friš, Bárta, Frydrich)

Bílinská půlka (15.8. 2020)
v Bílině se běžel kvalitní závod na 800m. Zvítězil Lukáš Hodboď (1:47,18), na druhém místě skončil Hakim Saleh (1:48,10) a třetí doběhl Jan Friš, který závod rozbíhal do 600m (1:19) a poté závod i doběhl (1:51,85).
Všichni tři jsou svěřenci Josefa Vedry.

Zdroj: rajce.net @atletickyklubbilina

Mítink Zlín (15.8. 2020)
Na mítinku ve Zlíně se představilo několik zástupců Dukly Praha.
Nejlépe si vedl Vít Müller, který si vylepšil osobní maximum na trati 400m (46,44).
Na poloviční trati 200m se představil Jan Veleba který taktéž zvítězil (20,66).
Na 100m trati se představili tři naši závodníci. Nejlépe si vedl Jan Veleba, který zvítězil (10,25), hned za ním skončil Velebův svěřenec Dominik Záleský (10,38). V druhém běhu se představil další svěřenec Jana Veleby, Matyáš Koška (10,88).

Zdroj: Jan Veleba, Foto: Jiří Kottas

Slovenská atletická liga Trnava (15.8. 2020)
Jan Sýkora zvítězil v běhu na 800m (1:53,60) na slovenské atletické lize, v barvách AC Stavbar Nitra, kde hostuje.

55. ročník Chodské 1500m, VC na 100m (16.8. 2020)
V Domažlicích se běžela kvalitní 1500m. Jan Friš zvítězil (3:41,03) před dvojicí Maďarských závodníků a mladým běžcem Jakubem Davidíkem (3:42,85), který jen těsně nepřekonal juniorský národní rekord. Na páté příčce skončil Damián Vích (3:51,14). Závod jim rozběhl týmový kolega Jan Sýkora, 1km (2:27,0).
V závodě na 100m zvítězil Jiří Kubeš (11,00). Jiří Kubeš se ještě představil na startu 300m, kde taktéž zvítězil (34,27). Na start 300m se také postavil Jan Hock (38,68).

Velká cena Třebíče (16.8. 2020)
V Třebíči se představily dvě naše oštěpařky. Lepe si vedla Martina Píšová (55,01m), těsně za ní skončila Petra Andrejsková (54,23m)

Bydhošť (WACT Bronze) 19.8. 2020
Na polském mítinku si vylepšil osobní maximum Lukáš Hodboď (1:46,26), když po krásném závěru doběhl na páté pozici.
V oštěpařské soutěži se představil Petr Frydrich, který skončil třetí (78,96m).
Polskou tour si prošel tyčkař Dan Bárta, který absolvoval několik startu na polském území. Při svém vystoupení v Bydhošti zaznamenal výkon 520cm.
Na mítinku v Szczecine (16.8. 2020) skočil 525cm a o den později v Miedzyzdroje skočil taktéž 525cm.