Mistrovství ČR žactva – Břeclav

Letošní republiku žáků hostila Břeclav. Počasí nám přálo a naše Duklácká výprava byla připravena bojovat, o co nejlepší výsledky.

Jakub Šedivý zaostal za svým osobákem na 100 m př. jen o dvě setiny, čímž si vybojoval účast ve finále, kde po menší kolizi obsadil 8.místo. V běhu na 200 m př. v rozběhu bohužel zakopl na poslední překážce, což znamenalo zmařenou šanci startovat ve finálovém běhu.

Tomáš Sekanina

Diana Jirková startovala v běhu na 300 m. Již v rozběhu si zlepšila své osobní maximum a zajistila si tím účast ve finále A. Ve strhujícím finále, kdy jsme byli svědky nového národního rekordu vítězky Lindy Botkové z pražského Olympu, Didi opět překonala své osobní maximum a odváží si krásné 4.místo. Hodnota nového osobáku je nyní 40,19.

Tomáš Sekanina

Na půlce jsme měli hned dvojí zastoupení. Anička Josková nebyla po nemoci v ideální formě, ale přesto zabojovala o co nejlepší čas. Na osobák to nestačilo a celkově Anička skončila na 16.místě.

V kategorii žáků startoval Kryštof Houdek. Kryštof si vylepšil své osobní maximum na hodnotu 2:09,32 a obsadil 15.místo.

Tomáš Sekanina
Tomáš Sekanina

Dalším závodníkem byl Filip Reischig. Filip si v sobotním závodě tyčkařů posunul své osobní maximum na 330 cm, kdy díky tomu poskočil v celkovém pořadí na 7.místo a nechal za sebou i pár favoritů tyčkařského závodu.

V neděli nastoupil do rozběhu na 150 m. Bohužel Filipův běh jako jediný ze 4 běhů zastihl nepříjemný silný protivítr (-1,8 m/s), který výrazně ovlivnil výkony celého běhu. Filip tedy nedosáhl na osobní maximum a nepodíval se ani do finále B, na které jsme cílili.

Tomáš Sekanina

V chodecké závodě žákyň startovala Danča Goláňová. Danča si došla pro své osobní maximum 18:39,57 a potvrdila papírové předpoklady, když se umístila na 9.místě.

Tomáš Sekanina

Na trojce žákyň jsme mohli vidět novou posilu týmu. Evča Kalábová, která začala s atletikou teprve v srpnu ukázala své kvality. V třetím závodě v životě si zlepšila osobní maximum na hodnotu 11:19,79 a skončila na krásném 5.místě. Můžeme se jen těšit, co nám Evča v budoucnu ukáže.

Tomáš Sekanina

V neposlední řadě tým Dukly postavil 3 ze čtyř možných štafet. V závodě 4×60 m žáků jsme měli velké ambice. Až do poslední předávky vypadal závod velmi slibně a pravděpodobně by nám cinkla jedna z medailí. Ale přišlo zakolísání, které nás bohužel medaili stálo. Nicméně kluci ve složení Tadeáš Rákosník, Filip Reischig, Jakub Šedivý a Mojmír Novotný zaslouží pochvalu za bojovný výkon a i přes chybu velmi slušný výkon! Nakonec to stačilo na 9.místo.

Ve štafetách 4×300 m jsme věděli o silné konkurenci, ale i tak jsme bojovali ze všech sil.

Holčičí sestava Alžběta Rudolfová, Anna Josková, Žaneta Králová a Diana Jirková se nezalekla silné konkurence a doběhla si pro 13. místo.

Kluci ve složení Filip Reischig, Tadeáš Rákosník, Kryštof Houdek a Jakub Šedivý si vyběhali celkové kvalitní 6.místo.

Gratulujeme všem účastníkům a přejeme hodně štěstí do dalších bojů!

Text: Kateřina Starková
Foto: Tomáš Sekanina

  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 19. 9. 2023