Jarní část atletické sezony za námi

Tedy o čem jsme se zde v tom závodním kvapíku nestihli zmínit.

Po jarním přípravném období se v květnu začalo závodit, nejdříve prvomájových závodech a různých veřejných závodech po celém Česku. Mezinárodně začala naše „medailová jistota“ Jakub Vadlejch pátého května druhým místem na Diamantové lize v Doha, kde hodil 88,64 m.

20.-21. května jsme na Julisce úspěšně uspořádali Přebor Prahy dospělých a juniorstva. Osobní maximum na hladké čtvrtce si zaběhl Vít Müller – 45,94, na půlce (800 m) Maximilian Matolín – 1:53,87, juniorskou výšku vyhrála Dominika Salčáková – 170. Naši vyhráli mužské dálky: dospělou Ondřej Kopecký – 7,40 a juniorskou Vojtěch Sellner – 6,71. Oštěp žen vyhrála Petra Andrejsková – 55,39 a mužský Petr Hron – 68,97.

Na přerovském Mistrovství ČR ve vícebojích 2.-4.6. dosáhl na bronzovou medaili v pětiboji mladší žák Filip Dřevínek, když nasbíral celkem 2929 bodů. V elitní kategorii mužů skončil druhý Marek Lukáš s 7794 body.

Jubilejní 30. ročník Memoriálu Josefa Odložila tradičně v první červnové pondělí 5.6. celý netradičně zmokl, k tomu chladno. Z dukláků se znamenitě vedlo Vítu Müllerovi, který sice nevyhrál, ale těsně na 2. místě si zaběhl osobní rekord na 400 m př.- 49,14. Stejnou disciplínu žen vyhrála Nikoleta Jíchová za 55,74. Oštěp suverénně vyhrál Jakub Vadlejch výkonem 82,55 m.

Na Pražských přeborech dorostu a žactva 10.-11. června na Děkance jsme získali přes 20 medailí! Nejcennější byly pro dorosteneckého čtvrtkaře Ondřeje Tůmu, který na trochu hranatém stadionu Spartaku Praha 4 zaběhl jedno kolo za 50,85, 1500 m žáků vyhrál Adam Čada za 4:29,61, na 200 m př. žáků byl nejlepší Jakub Šedivý za 28,03, nejrychlejší byla naše žákovská štafeta na 4×60 m: Rákosník, Novotný, Šedivý, Reischig za 28,60 i dorostenecká na 4×100 m Zikmund, Grabovski, Tůma, Štýbr – 43,48.

Na Mistrovství Evropy družstev v polském Chorzóvě 23.-25.6. byli oporami reprezentace i atleti z Julisky. Nečekanou druhou příčku obsadil v běhu na 800 m v čase 1:46,84 Filip Šnejdr, pátá skončila Nikoleta Jíchová na 400 m př. za 55,44, ve vítězné smíšené štafetě na 4×400 m běžel Vít Müller, ve své disciplíně dominovala oštěpařka Nikola Ogrodníková hodem dlouhým 61,75m.

Už dva dny poté se sešla mezinárodní elita na Zlaté tretře ve Vítkovicích. V oštěpu zvítězil  doma hned tak neporazitelný Jakub Vadlejch hodem dlouhým 81,93 m. Druhá doběhla na 400 m př. Nikoleta Jíchová v osobním maximu 55,17, třetí skončila Nikola Ogrodníková. Za zasloužené  pozornosti svoji poslední Tetru absolvovala Barbora Špotáková (ročník nar. 1981!) na 6. místě za  57,23 m.

O dobré práci s mládeží v našem oddíle mimo medailí svědčí i zájem o vstup do přípravek. Na nábor do oddílu ve dnech 29.6. a 4.7. se hlásilo na 200 adeptů a můžeme jen litovat, že naše kapacity nejsou nafukovací!