Halový GIGANT 2023 v Ostravě a dvě medaile pro závodníky Dukly

Poslední únorový víkend patřil republice dorostenecké a juniorské kategorie.
Na start v individuálních disciplínách se postavilo hned 19 závodníků Dukly Praha.

V běžeckých disciplínách si skvěle vedla dorostenka Alžběta Machová, která se probojovala do
finále běhu na 200 m, kde obsadila 5.místo. Startovala také na nejkratším sprintu, kde si
zaběhla čas 7,96. Na sprinterské rovince, tentokrát s překážkami, se představila také juniorka
Dominika Salčáková, která je ve startovním poli neztratila, ačkoli je především kvalitní
výškařkou.

Dalšími sprinterkami na startu byly dorostenky Ema Rozálie Sýkorová a Adéla Kotoučová. Mezi
juniorkami pak Andrea Grabovská. Ema si zaběhla dva osobní rekordy v běhu na 200 m i 400
m. S novým osobním rekordem odjíždí také Adéla Kotoučová.

Mezi chlapci si dorostenci Adam Grabovski a Ondřej Tůma vyzávodili osobní rekordy 51,26 a
51,28. Adam si tímto výkonem zajistil 9. místo a Ondra se zařadil hned za něj.
Mezi juniory si nejlepší letošní výkon odváží Samuel Grulich, který tentokrát na nejlepší
čtvrtkaře nestačil a obsadil 15. místo.

Na středních a dlouhých tratích se v barvách Dukly představili čtyři závodníci. Dorostenec Jan
Zitko na půlce běžel čas 2:07,13. Na stejné trati bojovaly dorostenky Karolína Štélová a Lucie
Tereza Valachová. Lucka si vytvořila osobní rekord, Kája za svým nejlepším výkonem zaostala.
Na téměř dvojnásobné trati se představila dorostenka Alice Gregorová. Alča se v novém
osobním rekordu 4:56,24 umístila na 7. místě.

V technických disciplínách závodilo dalších 8 Dukláků.

Ve výšce juniorek obsadila 5.místo Domča Salčáková ve vyrovnaném osobním rekordu 167 cm.
Další závodnicí byla Anna Marie Slavíková, která skočila 152 cm.

V tyči jsme měli zastoupení v kategorii dorostenek, kdy závodnice Adéla Solárová skočila 336
cm. Tímto výkonem Áďa získala bronzovou medaili. V kategorii dorostenců závodili Oliver
Červinka a Michal Sup, kteří si tentokrát nové osobní rekordy nevyskákali.

V dálce jsme mohli na startovní listině vidět další dva závodníky, dorostence Michala Supa a
Vojtěcha Sellnera. Ani jeden bohužel neposunul hranici svého osobního maxima. Prioritou
Vojty byl ale trojskok, kde potvrdil roli jednoho z favoritů a ve výkonu sezóny obsadil 2.místo.

Do koulařské soutěže promluvili dva naši závodníci. Dorostenka Anna Marie Neštická, která za
svým osobákem bohužel zaostala a David Kudlata, který v soutěži juniorů vrhnul do vzdálenosti
14,39, což je hodnota jeho nového osobního rekordu.

Šampionát uzavíraly závody štafet.
Dukla vyslala do boje hned 3 štafety. Junioři (Zikmund, Grabovski, Tůma a Zitko) obsadili 5.
místo. Dorostenky A (Machová, Sýkorová, Šilhavá a Kotoučová) si odvážejí 8. pozici.
Dorostenky B, ve složení Hlačíková, Gregorová, Paličková a Beauchamp, doběhly na 12. místě.

Autor: Kateřina Starková