Předprodej lístků přes email: duklanaslamniku@gmail.com

Nejúspěšnější mládež

To bylo letos na Dukle družstvo žáků, budované a vedené hlavně trenérkami Terezou
Jelenovou a Kateřinou Starkovou, ročník 2010 trénovala Adéla Hanykýřová a Kristián
Mikule, přispěl Martina Chyba.
Na Mistrovství ČR žákovských družstev 12. 10.2024 v Břeclavi jsme získali stříbrné
medaile!

A že to byl boj. Zatímco domácí Břeclav od začátku do konce jasně dominovala, naši přes
celkem úspěšnou úvodní chůzi (9 bodů) do poloviny závodů oscilovali mezi 7. a 5. příčkou,
až sprinty a delší běhy družstvo posunovaly výše a výše, ke konci to byla mela o 2. – 4. místo
se šťastným koncem. Nakonec 2. Dukla 182, 3. Kladno 178, 4. Plzeň 160…
Na vítězství v disciplínách v úplně jiné konkurenci než před týdnem to bylo chudší: 1500
m př. vyhrál Jakub Pietrula v druhém nejlepším čase české historie 4:23,33, štafetu 4x 60
m sestava Bureš J., Dřevínek F., Rákosník T., Di Salvo N. v čase 27,77 a štafetu 4x 300 m
Di Salvo N., Naxera A., Dřevínek F., Durfina M. – 3:32,21. Zato „velkých“ dalších bodů
bylo požehnaně: 11 bodů za druhé místo vybojoval Tadeáš Rákosník na 150 m za 16,97; 10
bodů potom Rákosník na 60 m za 7,24, Jakub Bureš na 1500 m za 4:35,38, Filip Reischig na
100 m př.- 13,76 a Petr Krejčí na 1500 m př. za 4:45,54; po devíti bodech získali Matěj
Doležal na 300 m – 37,21, Ondřej Ženíšek 800 m za 2:11,24. Ale na stříbro bychom
nedosáhli i bez těch dalších, byť trochu méně bodujících, jako Jan Pötzl, Hugo Hadač,
Matyáš Domin, Adam Hrobský, Jakub Matyáš Kotrba, Adam Žac, Jonáš Pospíšil a Kryštof
Šlais a hlavně 120% nasazení všech přítomných, kteří víc než nahradili neúčast těch, kteří
tentokrát na finále nemohli přijet.
Určitě je to pro všechny velké povzbuzení do dalších atletických let většinou už v dorostu
a dál!

Zdroj: Kateřina Starková
  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 14. 10. 2024

Běchovice, MČR a M. ČECH družstev

Běchovice jako MČR v silničním běhu 29. září 2024
Na tradičních Běchovicích dokázal jeden z největších dukláckých dříčů běžec René Sasyn
dosáhnout na dosud největší životní úspěch – stříbrnou medaili v čase 30:53!

Zdroj: Atletika.cz Jan Houska

Mistrovství ČR družstev juniorů v Kolíně 5.10.2024
Tentokrát jsme nebyli tak silní jako v uplynulých letech a skončili bez medaile na 7. místě.
Na větší body nám chyběla vítězství a v řadě disciplín jsme nebodovali vůbec nebo málo.
Nejvíce se dvěma druhými místy na 800 a 1500 m bodoval František Malina v časech 1:52,16
a 4:08,49, další druhá místa získali Kryštof Kouřil na 3000 m za 9:02,26 a Eliáš Motl na
trojskoku – 13,39. třetí doběhl Michal Votoček na 1500 m za 4:09,87. Pozitivní je, že většina
našich atletů může v této kategorii závodit i příští sezónu a po tvrdé zimní přípravě a
vyladěném jarním tréninku se tak zase můžeme vrátit na medailové pozice.

Mistrovství Čech družstev žactva v Jihlavě 6.10.2024
Na mistrovství nás reprezentovala obě družstva. Zatímco děvčata skončila na
nepostupovém 5. místě, kluci s přehledem o 40 bodů zvítězili. Vítěze jsme měli na šedesátce
– Tadeáš Rákosník 7,21, na 300 m – Matěj Doležal 37,61, na 1500 m – Jakub Pietrula
4:28,84, 4x 60 m – Doležal, Reischig, Rákosník, Naxera 27,46, 4x 300 m – Naxera, Pietrula,
Krejčí, Durfina. V dálce byl nejlepší Jan Pötzl se 6,31 m.
Viktorie Táčnerová byla nejlepší na šedesátce za 7,70 a Diana Jirková zaběhla nejrychleji
150 m – 41,09.
Defintivní konec sezóny na dráze budou mít žáci tuto sobotu v Břeclavi na Mistrovství ČR
družstev. Kvůli zářijovým povodním se tak letos sezóna mládeže na dráze protáhla o 2 týdny!
Poděkování patří ale úplně všem, kteří ještě drží a bojují za naše družstva přesto, že
už je zima a většinou jde „jen“ o body, když už na kvalitní osobní rekordy je v říjnu
opravdu pozdě.

• Autor: Jk
  • Datum publikování: 8. 10. 2024

Mistrovství Čech dorostu a juniorů

Veleutkání 28.9.2024 v Edenu
Letos jsme nebyli tak silní jako v uplynulých letech – méně hostování, trochu generační
změny a administrativní chyby, takže do republikového finále se tentokrát neprosadil dorost,
postoupili „jen“ junioři a to pouhé 4 body před Olympem, takže každý start byl moc
významný.

Svoje juniorské disciplíny vyhráli hostující atleti: na 800 m a 1500 m František Malina
2:01,30 a 4:42,98, výšku Martin Janouch 1,94 m. Velké body dělala 2. místa: Votoček 1500
m, 4x 400 Tůma, Malina, Kouřil, Votoček, Břenda oštěp, a třetích míst jsme měli pět.
V celkově pátých dorostenkách si pro 13 bodů na 400 m doběhla Sára Melicharová 59,32 a
na 3000 m Eva Kalábová 11:08,38.
Pátým dorostencům chybělo k postupu 23 bodů na Klatovy. Vítězní byli na 300 m př. Filip
Šíma 39,95, štafeta 4x 400 m Štýbr, Šíma, Kratochvíl, Fišer 3:30,23, pro dvě vítězství si
doskákal oštěpař(!) Eliáš Motl – v dálce 6,61 m a trojskoku 13,24, až druhý skončil ve své
disciplíně v PB 61,40, čímž získal pro družstvo 37 bodů – nejvíc ze všech zúčastněných napříč
kategoriemi.
Na MČR příští sobotu v Kolíně mohou juniory posílit i dorostenci, tak se těšme!

• Autor: Jk
  • Datum publikování: 30. 9. 2024

MČR žactva – Třinec 2024

Nejvíc medailí ze všech oddílů a NR štafety, to je bilance našeho žactva z Třince 21.-22. září.

Snad nejkomplikovanější mistráky (nejdál, co to jde, problémy s ubytováním) veleúspěšně absolvovala Kateřina Starková s naší velmi početnou výpravou. Duklácké žactvo bylo nejmedailovější v celé oddílové historii, když naši mohli 8x vystoupat na stupně vítězů!

V sobotu získala zlato v běhu na 1500 m ještě mladší žákyně(!) Klára Josková v čase 4:46,93 a v novém českém rekordu 28,80 štafeta děvčat na 4x 60 m Alena Andresová, Linda Svobodová, Diana Jirková, Viktorie Táčnerová. Stříbro vybojoval Filip Reischig na 100 m př. časem 13,31 a jen 0,03 s dělilo od zlata štafetu kluků Nicolas Antonio Di Salvo, Matěj Doležal, Filip Reischig, Tadeáš Rákosník za 26,80.

V neděli byl zlatý Jakub Pietrula na 3000 m za 9:28,97. Druhá na 150 m doběhla Viktorie Táčnerová časem 18,15 a kluci na 4x 300 m Filip ReischigMatyáš Durfina, Nicolas Antonio Di Salvo, Matěj Doležal. Bronz si odvezl Tadeáš Rákosník za 3. místo ve finále běhu na 150 m časem 17,28. No a k tomu ještě řada dalších finálových umístění.

Velké poděkování za vedení medailistů patří Kateřině Starkové, Tereze Jelenové a Martinu Chybovi.