Jan Veleba si pro vás připravil video z tréninkového kempu na Kanárských ostrovech

Jan Veleba si pro vás připravil video z tréninkového kempu na Kanárských ostrovech, kde trénoval nejen s kolegy z Dukly Praha a reprezentace 🇨🇿, ale i s olympijským vítězem na 100 m Marcellem Jacobsem. 🇮🇹

 • Autor: Jk
 • Datum publikování: 20. 1. 2022

TJ Dukla Praha přeje všechno nejlepší do nového roku 2022

Atletický oddíl TJ Dukla Praha přeje všechno nejlepší do nového roku 2022.

 • Autor: Jk
 • Datum publikování: 2. 1. 2022

Jáchym Kovář je mistrem České republiky v přespolním běh, Dana Přikrylová veze stříbro z juniorské kategorie

V mužské kategorii vybojoval zlatou medaili Jáchym Kovář, když nedal sebemenší šanci soupeřům na ledově zablácené trati! Trenérem Pavel Červinka.
Na 16. místě doběhl René Sasyn. Trenérem Jan Pernica.

Na mílařské trati obsadil 9. místo Jan Sýkora, kterého ke konci trati potkali zdravotní problémy.
Jan Hock obsadil 21. místo.

Mezi juniory se nejlépe vedlo Jakubu Krejčířovi, který doběhl na 19. místě. Kousek za ním doběhl Maximilian Matolín, obsadil 21. místo.

Druhou medaili pro Duklu Praha vybojovala juniorka Dana Přikrylová. Dana obsadila stříbrnou pozici v nabité konkurenci.Kompletní výsledky naleznete ZDE.

 • Autor: Jk
 • Datum publikování: 27. 11. 2021

Atlet roku 2021: Jakub Vadlejch! Trenér roku 2021: Jan Železný

6. listopadu proběhla vyhlášení nejlepšího atleta uplynulé sezony.
Do finálové desítky se dostali čtyři zástupci Dukly Praha.

Foto: Ivana Roháčková


Celkovým vítězem ankety se stal Jakub Vadlejch s nasbíranými 1609 body. Je to jeho první vítězství v této anketě.
Jakub byl nejúspěšnějším českým atletem na olympijských hrách v Tokiu, kde získal stříbrnou medaili v sezónním výkonu 86.67 a nestačil pouze na vítězného Inda Neeraje Chopru. Jakubovi se dařilo také v rámci Diamantové ligy. Na mítinku v Lausanne byl druhý a v curyšském finále obsadil třetí příčku. Vždy hodil za 85 metrů. To se mu v sezóně podařilo celkem čtyřikrát.

Na druhém místě se v anketě umístil Vítězslav Veselý se ziskem 1444 bodů.
Víťa vybojoval bronzovou medaili na olympijských hrách v Tokiu ve svém nejlepším výkonu za posledních šest let 85.44. Víťa patřil také mezi hlavní opory českého týmu na mistrovství Evropy družstev v rumunské Kluži, kde přispěl k postupu našeho družstva zpět mezi elitu druhým místem. Velmi solidně závodil také v Diamantové lize, kde mu jen těsně unikl postup do finálového klání.

Na ptáme místě se umístila Nikola Ogrodníková se ziskem  714 bodů.
Nikola předváděla v průběhu sezóny vyrovnané výkony. Nejdále hodila na Zlaté tretře v Ostravě, kde byla druhá za 65.13 a ve světových tabulkách tohoto roku figuruje na šesté pozici. Při mistrovství Evropy družstev v Kluži připsala na konto českého týmu plný bodový zisk za první místo a s velkými nadějemi odlétala i na olympijské hry v Tokiu. Zde prožila zklamání, když se jí nepodařilo postoupit do finále a byla šestnáctá. Chuť si alespoň částečně spravila ve finále Diamantové ligy, kde si vyházela pěkné třetí místo.

Na sedmém místě se umístila Barbora Špotáková  se ziskem 594 bodů.
Vůbec nejpovedenější závod sezóny prožila na mítinku Diamantové ligy ve svém oblíbeném Monaku, kde zaznamenala díky hodu na 63.08 již své jedenadvacáté vítězství v rámci tohoto nejprestižnějšího atletického seriálu. Na olympijských hrách usilovala o zisk čtvrtého cenného kovu v řadě. To se jí bohužel nepodařilo, když skončila před branami finále na čtrnáctém místě. V curyšském finále Diamantové ligy pak byla čtvrtá.

Trenérem roku se stal po šesté Jan Železný a stal se tak trenérským rekordmanem v této anketě.
an Železný v letošní sezóně dovedl Jakuba Vadlejcha k olympijskému stříbru a třetímu místu v Diamantové lize. Stejného umístění v tomto seriálu dosáhla také jeho další svěřenkyně Nikola Ogrodníková. Kromě šesti trenérských ocenění, opanoval Jan Železný anketu Atlet roku také sedmkrát jako závodník.


Jan Železný trenér roku 2021
 • Jakub Vadlejch                                1609
 • Vítězslav Veselý                              1444
 • Tomáš Staněk                                  1120
 • Kristiina Mäki                                   1116
 • Nikola Ogrodníková                          714
 • Lada Vondrová                                 703
 • Barbora Špotáková                          594
 • Diana Mezuliáníková                       365
 • Barbora Malíková                             246
 • Amálie Švábíková                            243
Foto: Ivana Roháčková

Zdroj: Atletika.cz

 • Autor: Jk
 • Datum publikování: 8. 11. 2021

Premiérové MČR družstev žákyň Dukly Praha

Starší žákyně zakončily sezonu účastí na MČR družstev v Ostravě. 

FOTO: Seky (Tomáš Sekanina)

Poprvé v historii TJ Dukla Praha se družstvo starších žákyň probojovalo do finále Mistrovství republiky družstev a naše mladé duklačky se při svém premiérovém vystoupení rozhodně neztratily. Celkově páté místo doplnily skvělé individuální výkony. 

Foto: Seky

Hned ráno si obě závodnice v chůzi Laura Pförtnervá a Matylda Haneflová došly pro osobní rekordy a výborný bodový přínos. K nim se přidala Alžběta Machová když zvítězila v obou sprintech – na 60 a na 150m. V běhu na 800m bodovaly hned 3 závodnice Dukly – Viki Melišíková,Marie Šilhavá a Viki Stránská. V o málo delším běhu na 1500m nastoupila za Duklu pouze jediná závodnice, Heda Mikolášová, která ovšem ve velmi napínavém závodě dokázala zvítězit a přispět tak jedenácti body. 

FOTO: Seky

Na obou překážkových bězích ve dvou osobních rekordech skvěle bodovala Ema Rozálie Sýkorová. Překvapivý bodový přínos přinesly i vrhačské disciplíny díky osobnímu rekordu Sofie Ayeni v kouli a skvělému výkonu Dominiky Matouškové v kladivu. 

Velký respect patří také Alici Gregorové, která dokázala bodovat nejen na své oblíbené disciplíně 1500 m překážek, ale po třech trénincích se Štěpánem Janáčkem, také ve skoku o tyči, kde doplnila suverénní vítězku Adélu Solárovou. 

FOTO: Seky

Výčet by mohl být ještě daleko větší, protože i další závodnice skvěle přispěly týmovému výkonu, což dokazuje 15 osobních rekordů, které v sobotu v našem družstvu padlo.

Nakonec vítězná štafeta na 4x300m a celkem 14b ze závěrečných štafet stačilo ve velmi vyrovnané soutěži na páté místo, kdy ztráta na bronz byla jen 10b a ztráta na vítězné Slávistky byla jen 17b. Trenéři Erika Musilová, Pavel Javůrek, Tomáš Veverka a Tomáš Sekanina se shodli na tom, že celá sezona byla mimořádně úspěšná a holkám za jejich nasazení moc děkují. 

FOTO: Seky

📸Všechny fotografie, které pro vás fotil Seky (Tomáš Sekanina) naleznete ZDE !

 • Autor: Jk
 • Datum publikování: 3. 10. 2021