Běchovice, MČR a M. ČECH družstev

Běchovice jako MČR v silničním běhu 29. září 2024
Na tradičních Běchovicích dokázal jeden z největších dukláckých dříčů běžec René Sasyn
dosáhnout na dosud největší životní úspěch – stříbrnou medaili v čase 30:53!

Zdroj: Atletika.cz Jan Houska

Mistrovství ČR družstev juniorů v Kolíně 5.10.2024
Tentokrát jsme nebyli tak silní jako v uplynulých letech a skončili bez medaile na 7. místě.
Na větší body nám chyběla vítězství a v řadě disciplín jsme nebodovali vůbec nebo málo.
Nejvíce se dvěma druhými místy na 800 a 1500 m bodoval František Malina v časech 1:52,16
a 4:08,49, další druhá místa získali Kryštof Kouřil na 3000 m za 9:02,26 a Eliáš Motl na
trojskoku – 13,39. třetí doběhl Michal Votoček na 1500 m za 4:09,87. Pozitivní je, že většina
našich atletů může v této kategorii závodit i příští sezónu a po tvrdé zimní přípravě a
vyladěném jarním tréninku se tak zase můžeme vrátit na medailové pozice.

Mistrovství Čech družstev žactva v Jihlavě 6.10.2024
Na mistrovství nás reprezentovala obě družstva. Zatímco děvčata skončila na
nepostupovém 5. místě, kluci s přehledem o 40 bodů zvítězili. Vítěze jsme měli na šedesátce
– Tadeáš Rákosník 7,21, na 300 m – Matěj Doležal 37,61, na 1500 m – Jakub Pietrula
4:28,84, 4x 60 m – Doležal, Reischig, Rákosník, Naxera 27,46, 4x 300 m – Naxera, Pietrula,
Krejčí, Durfina. V dálce byl nejlepší Jan Pötzl se 6,31 m.
Viktorie Táčnerová byla nejlepší na šedesátce za 7,70 a Diana Jirková zaběhla nejrychleji
150 m – 41,09.
Defintivní konec sezóny na dráze budou mít žáci tuto sobotu v Břeclavi na Mistrovství ČR
družstev. Kvůli zářijovým povodním se tak letos sezóna mládeže na dráze protáhla o 2 týdny!
Poděkování patří ale úplně všem, kteří ještě drží a bojují za naše družstva přesto, že
už je zima a většinou jde „jen“ o body, když už na kvalitní osobní rekordy je v říjnu