ZLATÁ TRETRA Ostrava 2021

Jubilejní 60. ročník Zlaté tretry Ostrava se konal za mimořádných opatřením. Závodníci museli projít PCR testem na Covid-19 a po svém závodě jim nebylo umožněno navštívit stadion jako diváci. Tvrdá pravidla platila i pro diváky. Divácká kapacita byla pouze 1500 míst k sezení, z nich se 500 míst darovalo vedení závodu lékařům, sestrám a zbytek vstupenek šel do volného prodeje (nutností byl negativní antigenní test, potvrzení o očkovaní nebo potvrzení o prodělání nemoci).

100 m
Jan Veleba začal sezonu časem 10.38, kterým obsadil šestou pozici v kvalitně obsazeném závodě. Zvítězil Američan Fred Kerley časem 9.96.

400 m
Tradičně silnou disciplínou je mužská čtvrtka. Pavel Maslák obsadil v silné konkurenci šestou příčku časem 46.52. O dvě místa za ním byl týmový kolega Patrik Šorm, který zaběhl čas 46.90. Oba jsou svěřenci Dalibora Kupky.

800 m
Kimberley Ficenec se představila na kvalitně obsazené ženské půlce. Bylo z toho deváté místo v letošním nejlepším čase 2:04.45. Svěřenkyně Pavla Červinky.

1500 m
Velký souboj až do posledních metrů svedli týmový kolegové Jakub Holuša a Jan Friš. V početném startovním poli se lépe vedlo Jakubu Holušovi, který zaběhl čas 3:38.19 a doběhl na dvanáctém místě. O pozici za ním doběhl Jan Friš v osobním rekordu 3:38.88. Závod rozbíhal třetí týmový kolega Jan Sýkora. Všichni tři svěřenci Josefa Vedry.

V ženském závodě se starala o tempo Zdeňka Seidlová.

Autor: Jaromír Korbel

400 m překážek
Premiéru v hlavním programu Zlaté tretry si odbyla Nikoleta Jíchová, která skončila na šestém místě v čase 58.47.

3000 m překážek
Premiéru si také odbyl stýpler Damián Vích, který si na chvostu startovního pole doběhl pro kvalitní osobní rekord 8:46.09.
Svěřenec Josefa Vedry.

Skok o tyči
Shodný výkon v tyči předvedli Dan Bárta i Jan Kudlička. Oba dva závodníci skočili 520 cm. Na pokusy se lépe dařilo Bártovi, který obsadil osmou pozici, Kudlička skončil devátý.
Svěřenci Boleslava Patery.

Hod kladivem
V ženském kladivu se nejlépe vedlo Kateřině Šafránkové, která poslala kladivo do vzdálenosti 67.76 m a obsadila tak sedmou příčku.
Jen o jedno místo z ní skončila Veronika Bártová výkonem 57.81.

Hod oštěpem
Tradičně je oštěp nejsilnější disciplínou pražské Dukly, ale také národní zbraní české atletiky.
V ženském oštěpu si nejlépe vedla ostravská rodačka Nikola Ogrodníková, která hodila oštěpem do vzdálenosti 65.13 m, bohužel nepřehodila Němku Christin Hussong a skončila druhá. Čtvrtou pozici obsadila světová rekordmanka a maminka Barbora Špotáková výkonem 59.49 m. Další Česka Nikol Tabačková obsadila sedmou příčku výkonem 55.58 m. Nikol je svěřenkyně Jana Železného.

Zdroj: iDnes.cz

V mužském oštěpu se nejlépe vedlo Jakubu Vadlejchovi, který poslal oštěp do vzdálenosti 82.31 m a obsadil čtvrtou příčku. Na pátém místě skončil Vítězslav Veselý výkonem 78.52 m. Sedmé místo obsadil Petr Frydrich výkonem 71.14 m.

Zdroj: iDnes.cz

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 22. 5. 2021