Oddílové závody Dukly Praha a pozvání závodníci (17.6. 2020)

Na Julisce létal Veleba a tyčkař Bárta, dlouhé byly tréninkové hody Frydrycha

Na pražské Julisce se konaly atletické oddílové závody, kde bylo na programu i několik disciplín pro zvané závodníky. Na domácí dráze se opět dařilo Janu Velebovi. Kvalitní výkony přidali i další čeští reprezentanti. 
Spoludržitel českého rekordu na stovce Jan Veleba zná dráhu na Julisce jako málokdo. Nestárnoucí sprinterský matador to potvrdil i na středečním mítinku, kde startoval v závodech na 100 i 200 metrů. Nejprve zaklekl do bloků na stovce, kde se očekával Honzův souboj s jeho svěřencem Dominik Záleský. Z něj vyšel vítězně v parádním čase 10,32. Záleský zaostal časem 10,46 o čtrnáct setin zpět. Ještě spokojenější byl Veleba o hodinu později na dvoustovce. I tentokrát proběhl cílem vítězně, a navíc svůj primát ozdobil svým druhým nejlepším kariérním časem 20,75. Zároveň se dostal do čela letošních průběžných českých tabulek na 200 metrů před Pavla Masláka. Na osobák z loňského roku ztratil jen čtyři setiny. Spokojen mohl být i Záleský, jelikož si výkonem 21.03 již podruhé v krátké době vylepšil dvoustovkařský osobák. V silně obsazeném závodě zaznamenali skvělé časy také Michal Desenský (21,27) a Jiří Kubeš (21,32). Mezi ženami byla jasně nejrychlejší Tereza Petržilková v novém osobním rekordu 24,19 s před vítězkou běhu na 100 metrů (11,33) duklačkou Zdeňkou Seidlovou (25,32 s).
Také oštěpařské soutěže patřili domácím závodníkům. Petr Frydrychneměl v závodě vážného soupeře, a tak se v jeho podání jednalo spíše o kvalitní trénink. I tak ovšem nezaostal daleko za osmdesátimetrovou hranicí, kterou se mu letos na Memoriálu Josefa Odložila podařilo překonat. Přesto, že házel do protivětru, jeho nejdelší pokus měřil 77,80 m a své soupeře nechal propastně daleko za sebou. V soutěži závodili i dva osmnáctiletí oštěpaři Dukly Petr Hron (45,75) a Filip Vadlejch (42,87).
Soutěž žen byla o poznání vyrovnanější. Její vítězkou se stala výkonem 55,09 m Martina Píšová. V dalším pořadí ji následovaly svěřenkyně Jana Železného Nikol Tabačkova (52,36) a Andrea Železná (50,24).
V tyčkařském sektoru prožil úspěšné vystoupení Dan Bárta, svěřenec Boleslava Patery si úspěšným skokem na 540 centimetrech posunul hodnotu osobního maxima pod otevřeným nebem a k tomu vyrovnal letošní nejlepší český výkon svého zkušenějšího tréninkového parťáka Jana Kudličky. Z osobního rekordu se těšil i druhý v soutěži Benedikt Šachta s 490 cm.
V závodě štafet na 4x 60 m se ukázala duklácká záloha mladých talentů, když do soutěže štafet nastoupilo 12 čtyřčlenných týmů z Dukly Praha. 

Celkové výsledky

text: ASC DUKLA Praha
📷 Iva Roháčková

  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 19. 6. 2020