MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN DO 22 LET NA DRÁZE (Janblonec)

19. a 20. září se uskutečnilo Mistrovství České Republiky v dráhové atletice do 22 let.
Mistrovství pořádal atletický oddíl TJ Liaz Jablonec nad Nisou.

Atleti Dukly Praha si odvážejí devět medailí, čtyři zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové.

Zlatou medaili vybojoval Zdeněk Kubát v trojskoku, kterou uzavřel letošní skvělou sezonu. Jeho Zlatý výkonem měřil 15,93m.
V trojskoku žen vybojovala zlatou medaili Emma Maštalířová za výkon 12,47m. Bronzovou medaili si odvezla druhá zástupkyně Dukly Praha Linda Průšová za výkon 12,15m.

Zdroj: Atletika.cz Foto: Martin Edlman

Ve skoku dalekém měla Dukla Praha čtyři zástupce. Nejlépe se vedlo Pavlíně Minářové, která vybojovala stříbrnou medaili za výkon 598cm.
Emma Maštalířová skončila pátá. Mezi muži se nejlépe vedlo Zdeňkovi Kubátovi, který se umístil na sedmém místě a jen o jedno místo za ním skončil Jan Jirásek.

Na „téměř“ domácí půdě si skvěle vedl Dan Bárta, který zvítězil v letošním nejlepším výkonu 552cm a po právu si odváží zlatou medaili.

Dan Bárta Mistr ČR do 22 let

Svou letošní formu potvrdil kladivář Patrik Hájek, který nedal soupeřům šanci, ani při mistrovském závodě v Jablonci. Zvítězil hodem dlouhý 66,54m a odváží si tedy zlatou medaili.

Složení Kubát, Koška, Macík, Jirásek vybojovalo stříbrnou medaili ve štafetovém závodě 4x100m v čase 41,66.
Takové štěstí bohužel neměla ženská štafeta ve složení Maštalířová, Vokálová, Minářová, Průšová , které se nepodařilo předat.

Svěřenec trenéra Michala Nováka, Ondřej Macík vybojoval v novém osobním rekordu na 400m 48,92 bronzovou medaili.

Zdroj: Atletika.cz Foto: Martin Edlman

Jablonecká rodačka Tereza Vokálová chybou ulitého startu na trati 100m překážek bohužel medaili nevybojovala, naštěstí si zpravila chuť na překážkách dlouhých. Tereza vybojovala bronzovou medaili v závodě na 400m překážek v čase 61,14.
Do finálového závodu 400m překážek mužů postoupil Šimon Procházka a vylepšeným osobním rekordem 55,41 obsadil šestou příčku.

Foto: Martin Edlman \ atletika.cz

  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 15. 10. 2020