Premiérové MČR družstev žákyň Dukly Praha

Starší žákyně zakončily sezonu účastí na MČR družstev v Ostravě. 

FOTO: Seky (Tomáš Sekanina)

Poprvé v historii TJ Dukla Praha se družstvo starších žákyň probojovalo do finále Mistrovství republiky družstev a naše mladé duklačky se při svém premiérovém vystoupení rozhodně neztratily. Celkově páté místo doplnily skvělé individuální výkony. 

Foto: Seky

Hned ráno si obě závodnice v chůzi Laura Pförtnervá a Matylda Haneflová došly pro osobní rekordy a výborný bodový přínos. K nim se přidala Alžběta Machová když zvítězila v obou sprintech – na 60 a na 150m. V běhu na 800m bodovaly hned 3 závodnice Dukly – Viki Melišíková,Marie Šilhavá a Viki Stránská. V o málo delším běhu na 1500m nastoupila za Duklu pouze jediná závodnice, Heda Mikolášová, která ovšem ve velmi napínavém závodě dokázala zvítězit a přispět tak jedenácti body. 

FOTO: Seky

Na obou překážkových bězích ve dvou osobních rekordech skvěle bodovala Ema Rozálie Sýkorová. Překvapivý bodový přínos přinesly i vrhačské disciplíny díky osobnímu rekordu Sofie Ayeni v kouli a skvělému výkonu Dominiky Matouškové v kladivu. 

Velký respect patří také Alici Gregorové, která dokázala bodovat nejen na své oblíbené disciplíně 1500 m překážek, ale po třech trénincích se Štěpánem Janáčkem, také ve skoku o tyči, kde doplnila suverénní vítězku Adélu Solárovou. 

FOTO: Seky

Výčet by mohl být ještě daleko větší, protože i další závodnice skvěle přispěly týmovému výkonu, což dokazuje 15 osobních rekordů, které v sobotu v našem družstvu padlo.

Nakonec vítězná štafeta na 4x300m a celkem 14b ze závěrečných štafet stačilo ve velmi vyrovnané soutěži na páté místo, kdy ztráta na bronz byla jen 10b a ztráta na vítězné Slávistky byla jen 17b. Trenéři Erika Musilová, Pavel Javůrek, Tomáš Veverka a Tomáš Sekanina se shodli na tom, že celá sezona byla mimořádně úspěšná a holkám za jejich nasazení moc děkují. 

FOTO: Seky

📸Všechny fotografie, které pro vás fotil Seky (Tomáš Sekanina) naleznete ZDE !

  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 3. 10. 2021