MČR 2020

Halový národní šampionát se po roce opět uskutečnil v Ostravské atletické hale a pro Duklu to byl šampionát vydařený.
Dukla si na své konto připsala 6 zlatých medailí, 10 stříbrných medailí a 5 bronzových medailí.

Sobotní program začal ve 13 hodin skokem vysokým, kde Dukla bohužel neměla zastoupení, i vinou zranění Martina Heindla, Martinovi přejeme brzké uzdravení.
První disciplínou kde se představil Dukelský závodník byl trojskok mužů. Stříbrnou medaili vybojoval Zdeněk Kubát, kdy v šesté sérii skočil do vzdálenosti 15.29 , jediný jeho přemožitel byl Jiří Vondráček, který skočil pouze o 8cm dál, tedy 15.37 .
V 15 hodin se rozjela tradičně silná disciplína, tyč mužů. Nejlépe si vedl Jan Kudlička, který jako jediný překonal laťku ve výšce 554cm. Na místě třetím skončil Duklák Dan Bárta, za výkon 522cm.
Mezi tyto dva Dukelské závodníky se podařilo dostat jen Matějovi Ščerbovi, 533cm.
V tyči si vedl dobře i Benedikt Šachta, který si skočil osobní rekord 476cm. 

Trojskok žen nabídl krásný souboj, který přinesl Dukle bronzovou medaili. Zasloužila se o něj Linda Průšová, která ve čtvrté sérii skočil 12.16.  

Na nejkratším sprintu žen se představila pouze jedna zástupkyně našeho oddílu. Ambiciozní Zdeňce Seidlové se bohužel závod moc nepovedl. Čas 7,83 na postup do finále nestačil. 

Už v pátečním rozcvičení se bohužel zranil náš nejlepší sprinter Jan Veleba. Ten do sobotního závodu bohužel nenastoupil.

Foto: atletika.cz |Jan Kucharčík

Ve skoku o tyči zvítězil Kudlička. Kudlička jako jediný úspěšně překonal 554cm a vyskákal si tak již svůj osmý halový titul. Oproti loňskému stříbru si o jednu příčku polepšil Matěj Ščerba za 533 centimetrů. Dan Bárta zapsal 522 a byl bronzový.

Mužská trojka nabídla dramatický souboj až do posledních metrů, ve kterém byl nejúspěšnější v letošním nejrychlejším českém čase 8:21.84 Damián Vích před svým oddílovým kolegou z Dukly Praha Jáchymem Kovářem (8:22.31) a brněnským Davidem Follerem (8:22.61). Všichni tři medailisté si zaběhli nové osobní rekordy.

Již tradičně silná disciplína byla čtvrtka. Na ní si nejlépe vedl Pavel Maslák v letošním nejlepším evropském výkonu 46,12. Dosavadního leadera této statistiky překonal o pět setin. Z nového osobáku 46,41 se těšil také bronzový Patrik Šorm.

Na půlce jsme byli svědky rekordu mistrovství 1:47,81 v podání Lukáše Hodbodě, který trénuje pod vedením Josefa Vedry. Na čtvrtém místě skončil Hakim Saleh.

Foto: atletika.cz | Jan Kucharčík
  • Autor: Jk
  • Datum publikování: 16. 2. 2020