Jáchym Kovář vybojoval stříbrnou medaili na MČR v přespolním běhu

12. a 13. prosince proběhlo odložené MČR v přespolním běhu v pražských Běchovicích.

Nejlépe si vedl stříbrný Jáchym Kovář, který v hlavní kategorii “Muži vytrvalci” vybojoval jedinou medaili pro oddíl Dukly Praha. Nestačil pouze na maratonce Jiřího Homoláče reprezentujícího VSK Universitu Brno.
Se ztrátou 43 sec se na 4. místě umístil René Sasyn, pro kterého to byla premiéra v dospělé kategorii.

V kategorii “Muži mílaři” si nejlépe vedl Jan Hock, který doběhl na 35. místě a Tomáš Hůle, který obsadil celkové 44. místo.

V kategorii „juniorů“ si nejlépe počínal Janis Mach, který doběhl na 19. místě.

Kategorie „dorostenců“ nabídla krásný souboj Jakuba Krejčíře a Maximiliana Matolína, kteří si rozdělili 7. a 8. příčku v této kategorii.
Z důvodu velké účasti byla tato kategorie rozdělená na dva běhy. V “B” běhu doběhl na 44. místě Jakub Surga a na 48. místě Richard Hrádocký.

Mezi „žáky“ si dobře vedl Benjamin Svoboda, který obsadil 29. pozici.

V kategorii „žákyň“ se na krásném 6. místě umístila Kateřina Brdičková, o pozici za ní doběhla Heda Mikolášová. Kristýna Dvořáková si doběhla pro 14. místo a Karolína Štélová pro místo 28.

Závod „mladších žáků“ byl také rozdělen na dva běhy. V tom prvním si nejlépe vedl 17. Martin Bouša a 23. David Surga. V druhém běhu mladších žáků doběhl na 28. místě Kryštof Houdek.

V kategorii mladších žákyň měla Dukla Praha nejpočetnější zastoupení. Tato početná kategorie byla opět rozdělená na dva běhy. Lépe si vedly závodnice v běhu “B”. Na krásném 5. místě doběhla Anna Josková, na 18. místě doběhla Kateřina Hartmanová. Jediná závodnice v běhu “A” doběhla na 39. místě Daniela Nováková. Z běhu “B” se na 41. místě umístila Viktorie Stránská, 44. doběhla Alžběta Machová a 52. místem završila výčet Dukelských závodníků Viktorie Melišíková. 

Výsledky:
Sobota
Neděle

Foto: atletika.cz , Autor: Martin Wawryczek

  • Autor: Hodboď
  • Datum publikování: 14. 12. 2020