Dorostenecké a žákovské Mistrovství ČR v přespolním běhu (Jablonné nad Orlicí)

První dubnovou sobotu se v Jablonném nad Orlicí uskutečnilo Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Trať byla kopcovitá, s mnoha zatáčkami a po předešlých propršenýchdnech hodně podmáčená. O to náročnější závod pro mladé běžce byl. Hodně to klouzalo,mohli jsme vidět hodně pádů a u nemálo závodníků nepopulární DNF.

Tým Dukly Praha vyslal do boje 7 závodníků. V početné startovní listině jsme se ale neztratili a vezeme do Prahy hned tři umístění v TOP 15. V první řadě ale oceňujeme, že všichni naši závodníci závod dokončili a bojovali až do konce.

V kategorii žákyň nastoupila Anička Josková, která na tříkilometrové trati v konkurenci 99 startujících děvčat obsadila 11. místo. Před závodem by toto umístění určitě brala všemi deseti a my se těšíme, co předvede v blížící se letní sezóně.

Mezi žáky jsme měli dva zástupce, které čekala trať 3 km. Adam Čada v konkurenci 105 startujících běžců obsadil krásné 13. místo. Ondřej Ženíšek přijel především na zkušenou. Pro Ondru byla trať prozatím velmi náročná. I přesto bojoval ze všech sil a statečně doběhl až do cíle. Umístil se na 93. místě.

V kategorii dorostenek jsme mohli na startovní čáře vidět hned 3 zástupkyně. Dorostenky měly před sebou tříkilometrovou trasu. V konkurenci 57 startujících dívek si nejlépe vedla Alice Gregorová. Alča obsadila 8. místo a jde vidět její stoupající forma, která je velkou motivací a příslibem na blížící se dráhu. Po pádu se na 33. pozici zařadila Lucie Tereza Valachová. Protentokrát to na lepší umístění nestačilo. Ani Sofie Nidrová bohužel neměla svůj nejlepší závodní den, kdy více než s tratí bojovala s dýchacími obtížemi. Přesto závod nevzdala a cílem proběhla na 54. místě.

Posledním závodníkem v dresu Dukly byl dorostenec Jan Zitko. Dorostenci běželi 4 km. V podmáčené trati měli před sebou velkou výzvu, protože v některých místech byla trať už velmi „rozoraná“. Mezi 77 startujícími obsadil 62. místo. Jeho výkon výrazně ovlivnila střevní viróza z předešlých dnů a křeče v břiše zhruba od druhého kilometru.